Mevlüt Erk Kimdir?

1960 yılında Adana’da doğdu, aile uğraşı olan inşaat taahhüt işleri doğrultusunda, 1978’de Yapı İnşaat Teknik Lisesini bitirdi. Yurt içi ve yurt dışı inşaat yönetim pozisyonlarında bulundu. 1988 yılında başlayan şirket ortaklığı, kendi aile şirketleri ve ortak girişim uğraşlarında yurt içi, yurt dışı taahhüt ve dış ticaret, temsilcilik faaliyetlerinde bulundu. Spor alanları ve zeminleri konusunda uzmanlık işleri yaptı. Bu sırada spor bilimleri ile iç içe bulundu.

2006 yılında “Hareket Terapi” konusunda Rus Üstat Alexander Girshon ile çalışmaya başladı, o zamandan beri “Doğaçlama Dokunuşlar” ve “Otantik Hareketler” terapi teknikleri ile sağaltım yaptı. 2007 yılında Belaruslu Üstat Maria Guseva ile birlikte “Yıldız Doğuşu” ismini verdikleri Slovenik jimnastik tekniği ile kadın bedeni ve ruh sağlığı üzerine çalışmalar yaptı. 2009 yılında Amerikalı Üstat Lauren K. Tietz ile otantik hareket tekniği üzerine çalışmalar yaptı.

2010 yılında tanıştığı Üstat Katia İvanova Todorova ve Sensei Sorin İga ile Yumeiho Terapi tekniğine başladı. Adana’da Şaman şifacı tarafından aldığı şifacı olma isteğine saygı ile kabul etti. Rus ve Amerikalı üstatlar ile Osteopati, Alexander Teknik, Şifa Terapi ve diğer şifa teknikleri hususunda çalışmalar yaptı. Halen 4. kademe Yumeiho Terapist ve yardımcı eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir.