Yumeiho Nedir ?

Kotsuban Yumehio, birçok hastalığı ilaç kullanmadan tedavi edebilen bir masaj terapisidir. Bu terapi yöntemi, “yaşamı bahara çeviren terapi” ve “problem nedenlerini ortadan kaldıran terapi” olarak da anılmaktadır.

Bu başarılı tekniğin temelleri, ilk olarak 1978 yılında, Japon Doktor Masayuki Saionji tarafından atılmıştır. Doktor Masayuki Saionji, Japonya, Çin gibi birçok farklı ülkedeki tedavi yöntemleri üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, tüm sistemlerin en başarılı taraflarını bir araya getirerek “Kotsuban Yumehio” masaj tekniğini ortaya çıkarmıştır.

Yumeiho Terapisi, kişinin durumuna göre uygulanabilen yaklaşık 100 temel teknikten oluşur. Terapist, bu tekniği uygularken; hastanın kaslarına masaj yapar ve onun tüm eklemlerini düzeltir. Bu teknik; kaslar, sinirler, kıkırdak ve bağ doku üzerinde çok faydalı ve aynı zamanda da çok etkilidir. Kas ve eklemleri kısa süre içinde eskisinden daha esnek ve daha sağlıklı bir hale getirir.

Yumeiho’nun teorisi, vücudun dengesine dayanır. Buna göre, sağlıklı bir bedende, vücut ağırlığının her iki bacağa eşit şekilde dağıtılması gerekmektedir. Fakat insanların çoğunda, durum böyle değildir. Yumeiho teorisi, bu eşitsizliğin sakro-iliak eklemindeki yeri kayan pelvisten kaynaklandığını söyler. Ve bu yüzden de kalça kemiğini yeniden yerine yerleştirmeye çalışır. Böylece vücutta dengesizliklere yol açan durum tamamen ortadan kalkar ve kişi hayatına sağlıklı bir biçimde devam edebilir.

Yumeiho terapisi, iyileştirici manuel bir terapidir; yani sadece el yordamıyla gerçekleştirilir. Hareketler, herhangi bir ekipman gerektirmeden, sadece uzman yardımıyla belirlenen bölgeye uygulanır.

Yumeiho masajı ve terapisi hakkında daha fazla bilgi almak ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim sayfasındaki formu doldurmak için bu sayfayı ziyaret edin: İletişim

İletişim: 0532 341 20 14

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Yumeiho’nun Faydaları Nelerdir?

Yumeiho İle Neler Tedavi Edilir?

Türkiye Ve İstanbul’daki Yumeiho Eğitmenleri Ve Terapistleri